Project Description

Verilen Hizmetler

Sorun

Endoks, enerji dağıtımı ve yönetimi alanında faaliyet gösteren bir yazılım ve donanım markası olarak, farklı pazarlarda farklı pek çok küresel ve yerel markayla rekabet ediyordu. Faaliyet alanları gereği farklı markalar yaratmış ve bunları yönetmekte zorlanıyordu. Enerji Dağıtımı alanında hizmet veren Endoks, Enerji yönetimi alanında hizmet veren Inavitas ve bu hizmeti Avusturalya’da veren T4E markaları mevcuttu.

Çözüm

Öncelikle pazarın bütüncül bir analizini gerçekleştirdik. Her bir alanda müşteri beklentilerini ve profillerini tespit ettik. Rakipleri inceleyerek onların nası bir değer önermesi sunduğunu ve bunu nasıl bir marka yapısıyla sunduğunu belirledik. Önerimiz bu markaları olabildiğince en aza indirmek şeklindeydi. Bu tek marka ise en yenilikçi alanda faaliyet gösteren Inavitas olmalıydı. Inavitas markası için ve onu “endors eden” Endoks kurumu için marka stratejileri çalışıldı. T4E markası yok edildi. Markanın bütün dönüşümü gerçekleştirildi.

Sonuç

Sonuçta Inavitas markası ve Endoks’un kimlikleri bir aile olarak tasalandı. Marka küresel ölçekte rekabet eden bir teknoloji şirketine dönüştü.

İlgili Vakalar